Masz pytania?
tel. (32) 209-80-39
e-mail: oracle@polsoft.pl

Migracja do Standard Edition Two (SE2)

Mateusz Kubica 2016-05-25
Oracle Migracja do Standard Edition Two (SE2)

Od 1 września 2015 można zamawiać nową wersję baz danych - Standard Edition Two (SE2). Niestety pojawienie się nowej bazy powoduje wycofanie ze sprzedaży dwóch obecnie istniejących wersji baz: Standard Edition One (SE1) oraz Standard Edition (SE).


Przypominamy, że Standard Edition Two można instalować na serwerze o maksymalnie dwóch gniazdach procesorowych, a w przypadku korzystania z RAC – dwóch serwerach jednoprocesorowych. Mamy też ograniczenie liczby wątków - Standard Edition Two nie uruchamia się na większej liczbie wątków niż 16. W przypadku licencji NUP (Named User Plus) zwiększa się minimum ilościowe do 10 licencji na serwer.


Co zrobić w przypadku posiadania już licencji Oracle® Database Standard Edition (SE) lub Oracle Database Standard Edition One (SE1)?


Można pozostać przy obecnej licencji SE lub SE1 i Oracle nadal będzie oferować wsparcie zgodnie z poniższymi kryteriami:

· SE1 i SE 11.2.0.4 rozszerzone wsparcie, zawierające poprawki będzie dostępne do końca grudnia 2020. Rozszerzone wsparcie (Extended Support) będzie zwolnione z opłaty od stycznia 2015 do 31 maja 2017.

· SE1 i SE 12.1.0.1 Premier Support, zawierający poprawki będzie dostępny do końca sierpnia 2016. Sustaining support pozostaje przez czas nieokreślony.


Klienci posiadający wersje SE mogą wybrać uaktualnienie do Oracle Database Standard Edition 2 bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. W pozostałych przypadkach zapraszamy do kontaktu w celu indywidualnej wyceny.